Josh Dallas | Once Upon a Time

Josh Dallas

josh-dallasCelé jméno: Joshua „Josh“ Paul Dallas
Datum narození: 18. prosinec 1981
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA

Josh vystudoval střední školu New Alabany Senior Public, kde se zapojoval i do školních uměleckých představení, které se mu nesmírně zalíbily a on se tomu věnoval i nadále.

V 16 letech získal stipendium Sarah Exley Scholarhip na podporu herectví na konzervatoři Mountview Conservatoire for the Perfofming Arts v Londýně, které se uděluje pouze jednomu americkému studentovi vždy jednou za tři roky. Tuto prestižní konzervatoř múzických umění úspěšně zakončil.

Už ve svých 20 letech hrál v Royal National Theatre či ve významné The English National Opera (Státní Opera v Anglii).

Občas jsme ho mohli vidět v některých televizních pořadech nebo v nezávislých filmech. Strávil v Anglii dohromady 10 let, než se vrátil do své rodné země. Říká se, že trvalo pouze 5 dní od jeho příjezdu, než mu v Hollywoodu nabídli roli ve filmu Thor (2011).

Ve Velké Británii během svých studií poznal herečku Laru Pulver, se kterou se v roce 2007 oženil. Jejich manželství však trvalo pouhé čtyři roky a v roce 2011 se rozvedli. Během natáčení Once Upon a Time se Josh seznámil s herečkou Ginnifer Goodwin a jejich vztah na obrazovkách se stal skutečným i mimo ně. V roce 2014 se vzali a společně vychovávají svého prvního syna Olivera.

Odkazy: IMDb, Twitter, ČSFD, SerialZone, anglická Wikipedie, fanouškovské webové stránky

Postava ve Once Upon a Time: David Nolan / princ Krasoň