Jennifer Morrison | Once Upon a Time

Jennifer Morrison

jennifer-morrisonCelé jméno: Jennifer Marie Morrison
Datum narození: 12. duben 1979
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Vyrostla v blízkosti Arlington Heights, kde také vystudovala střední školu. Na střední škole hrála na klarinet a byla roztleskávačkou. V dětském věku začala díky showbyznysu pracovat jako dětská modelka. Objevila se především v reklamách jako je Kohlâ, JC Penney a Motgomery Ward. V 11 letech se fotila v plavkách a její rodné město to považovalo za skandální. Poté se Jennifer objevila v televizních reklamách a získala si ohlas, když se objevila na obálce časopisu Sport Illustrated for Kids po boku Micheala Jordana.

Během dospívání zkoušela Jennifer různé produkce, které sídlily v okolí Illionis. V roce 1994 byla obsazena do dramatu Intersection, ve kterém si zahrála dceru Richarda Gerea a Sharon Stone. Byla to malá, ale klíčová role. Další její role byla ve filmu Miracle on 34th Street (1994), od tohoto filmu se na nějakou dobu na televizních obrazovkách neukázala.

Po střední škole se zapsala do divadelního programu Loyola University, kde své studium úspěšně dokončila už po třech letech (studium je 4leté) – kromě divadla zde studovala také anglický jazyk. Ihned po škole se dostala ke společnosti Steppenwolf Theatre, kde dříve byly takové hvězdy jako Gary Sinis, John Malkovich nebo Joan Allen. Poté začala Jennifer chodit po konkurzech a svou další roli získala po boku Kevina Bacona, ve filmu Stir of Echoes (1999).

O rok později dostala roli Amy Myfield v hororovém pokračování – Urban Legends: Final Cut (2000). Mezi její další role patří například role v televizní show Touched by an Angel (2001), ukázala se také zhruba ve dvou epizodách seriálu Dawson’s Creek (2002), kde si zahrála Megan, přítelkyni Josua Jacksona.

Několik let za sebou hrála v jednom filmu za druhým. Například komedie s Benem Affleckem Surviving Christmas (2004) či ve filmu s Bradem Pittem a Angelinou Jolie Mr. & Mrs. Smith (2005). Během 4 let (2002 – 2006) natočila neuvěřitelných 11 filmů!

V roce 2004 započala její proslulá role u slavného seriálu House MD. (2012) – TV drama, které má pod křídly stanice FOX. V seriálu si zahrála doktorku Allison Cameronovou. Za tuto roli byla nominována na prestižní ocenění Screen Actors Award. Poté, co skončila u seriálu House MD., pokračovala u filmu Star Trek (2009), získala roli Zoey v seriále How I Met Your Mother (2014), Warrior (2011), atd.

Ujala se produkce u nezávislého filmu Flourish (2006), kam obsadila svého kolegu ze seriálu House MD. Jesseyho Spencera. V roce 2007 si zahrála v komedii Big Stan s Robem Schneiderem. V roce 2006 se zasnoubila se svým kolegou Jessem Spencerem. Požádal jí o ruku na Eiffelově věži v Paříži. V roce 2007 se bohužel rozešli. V současnosti žije se svým přítelem Amaurym Nolascem.

Odkazy: IMDb, Twitter, Facebook, ČSFD, SerialZone, anglická Wikipedie, česká Wikipedie, fanouškovské webové stránky

Postava ve Once Upon a Time: Emma Swan