Ginnifer Goodwin | Once Upon a Time

Ginnifer Goodwin

ginnifer goodwinCelé jméno: Jennifer Michelle Goodwin
Datum narození: 2. květen 1978
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA

Ve svém rodném městě – Memphis v Tennessee – navštěvovala střední školu Lausanne Collegiate School. Poté šla na univerzitu Boston University – na výtvarné umění v Bostonu. Občas se objevila v krátkých studentských filmech, stejně jako v několika školních divadelních představeních. Ginnifer doslova excelovala v oboru hraní. Jakmile dokončila Boston University (získala titul BA s vyznamenáním), kde její spolužačkou byla Emily Deschanel, studovala na institutu Stratford-Upon-Avon’s Shakespeare ve spolupráci s Royal Shakespeare Company (Státní Shakespearovská společnost). Ginnifer byla nadšená, protože už kdysi se zamilovala do Shakespeara. Získala certifikát divadelního umění od Royal Academy v Londýně, kde si zahrála např. Johanku z Arku, Ofélii v Hamletovi a Jessicu v Kupci benátském. V roce 2001 vyhrála cenu Professional Promise za její výborné divadelní hraní (Boston, Massachusetts).

Vrátila se do Bostonu, kde dostala možnost hrát v představení pro Huntington Theatre. Zahrála si v představení jako Dead End a As You Like It. Poté se přestěhovala zpátky do New Yorku a dostala nabídku hrát jako hostující hvězda v seriálu Law & Order (2001), kde hrála Eriku v epizodě Myth of the Fingerprints. Potom si zahrála cynickou a inteligentní Diane Synder v Ed (2004). I když dostávala neustále nějaké nabídky, brzy přišla na chuť filmům. Zahrála si v prvním filmu Porn ‚n Chicken (2002). Ginnifer zde ztvárnila postavu Mayi, která chodí na Univerzitu Yale a společně s ostatními studenty je členem „Porn’in Chicken Club“, skupina, která se oddává pivu, kuřatům a pornu.

Hrála ve filmu Mona Lisa Smile (2003), po boku takové hvězdy jako je Julia Roberts, Kirsten Duns a Marcia Gay Harden. Zahrála si postavu Constance Baker, jejíž milostný život je sabotován její přítelkyní. Goodwin uprostřed hvězdného obsazení si vede opravdu výtečně. Její další hvězdná role byla ve filmu Win A Date With Tad Hamilton (2004), hrála nejlepší přítelkyni Cathy Feel. Ginnifer šla do své role doslova s vervou, dělala během toho výzkumy o Marilyn Monroe – jako inspiraci pro její charakter. Bohužel film moc nevydělal, možná to bylo díky velké kritice, nicméně Goodwin vyvázla bez poskvrny nějaké kritiky.

V životopisném filmu Jamese Mangolda o zpěvákovi Johnny Cashovi Walk the Line (2005) podala Ginnifer opravdu silný herecký výkon. Hrála zde Vivian, „první“ a trpělivou manželku Johnnyho, která musí přihlížet tomu, jak její manžel neustále cestuje, poddává se alkoholu a práškům a zamilovává se do své umělecké kolegyně June Carter. Zahrála si po boku herců jako Reese Withersoon a Joaquina Phoenixe.

Zahrála si Margene „Margie“ Henrickson v seriálu od HBO, Big Love (2006). Objevila si i ve filmu Day Zero (2007), drama o třech mladých mužích, který se vypořádávají se svým osudem. Zahrála si i v dalších filmech jako např.: A Single Man (2009), Ramona (2010), Something Borrowed (2011) a v seriálu Margene’s Blog (2011).

Strávila 2 roky se svým přítelem Chrisem Kleinem, než se rozešli v prosinci 2008. V roce 2010 byla zasnoubená s Joeym Kernem, ale zhruba o rok později se rozešli. V roce 2014 se provdala za Joshe Dallase, kterého poznala při natáčení Once Upon a Time, kde ztvárnil postavu prince Krasoně, a spolu mají malého synka Olivera.

Odkazy: IMDb, Twitter, Facebook, ČSFD, SerialZone, anglická Wikipedie, česká Wikipedie, fanouškovské webové stránky

Postava ve Once Upon a Time: Mary Margaret Blanchard / Sněhurka