Epizody | Once Upon a Time

Epizody

1. řada

1x01 - Pilot

1x01 - Pilot

Život Emmy Swan byl vším, jen ne pohádkou. Mladá 28letá žena, živící se jako lovkyně lidí na kauci, se vždy starala jen sama o sebe, protože jako malé miminko ji opustili rodiče. Ale když ji jednoho dne najde Henry – její 10letý syn, kterého dala k adopci, když se narodil – vše se změní.

Henry chce její pomoc, protože si myslí, že je vlastně dlouho ztracená dcera Sněhurky a prince Krasoně. Ještě podivnější je, že Henry věří, že městečko Storybrooke v Nové Anglii je ve skutečnosti součástí kletby vyvolané Zlou královnou, která díky ní uvěznila pohádkové postavy v moderním světě s žádnou vzpomínkou na to, kdo jsou.

Emma samozřejmě nevěří ani slovo, ale když se dostane do Storybrooke nemůže si pomoc a cítí, že všechno není docela v pořádku, jak se zdá. Henry ukazuje Emmě svoji pohádkovou knížku, podle které došel k názoru, že lidé města jsou pohádkové postavy. Emma má navíc starost o Henryho, protože on si myslí, že jeho adoptivní matka není nikdo jiný než samotná Zlá královna.

1x02 - The Thing You Love Most

1x02 - The Thing You Love Most

Na naléhání Henryho, Emma přesvědčí Mary Margaret, aby v nemocnici navštívila Johna Doeho, který je v kómatu. Mary mu bude číst z pohádkové knížky a bude velmi překvapená výsledkem své návštěvy.

V pohádkovém světě se posuneme do minulosti a uvidíme jak se princ Krasoň poprvé a velmi nečekaným způsobem potká a seznámí se Sněhurkou.

1x03 - Snow Falls

1x03 - Snow Falls

Na naléhání Henryho, Emma přesvědčí Mary Margaret, aby v nemocnici navštívila Johna Doeho, který je v kómatu. Mary mu bude číst z pohádkové knížky a bude velmi překvapená výsledkem své návštěvy.

V pohádkovém světě se posuneme do minulosti a uvidíme jak se princ Krasoň poprvé a velmi nečekaným způsobem potká a seznámí se Sněhurkou.

1x04 - The Price of Gold

1x04 - The Price of Gold

Emma se snaží pomoct mladé těhotné ženě uniknout ze spáru pana Golda.

V pohádkovém světě se dovíme, jakou dohodu uzavřela Popelka s Rampelníkem.

1x05 - That Still Small Voice

1x05 - That Still Small Voice

Šerif Graham se sbližuje s Emmou. V tom se země zatřese a na kraji města se objeví záhadná díra. Zvědavý Henry se dostává do nebezpečí, když se rozhodne prozkoumat její vnitřek a zjistit, zda se nějak týká obyvatel Storybrooku a pohádkového světa.

Ve světě pohádek Jiminy Cricket touží odejít z rodinného podniku a stát se tím, kým chce být on sám.

1x06 - The Shepherd

1x06 - The Shepherd

John Doe si musí vybrat, zda zůstane s Kathryn nebo ji opustí, aby mohl být s Mary Margaret, do které se velmi hluboce a nevysvětlitelně zamiloval. Emma přistihne šerifa Grahama při lhaní.

V pohádkovém světě se Princ Krasoň připravuje na setkání, které mu změní život. Je to událost, která navždy změní jeho osud.

1x07 - The Heart Is a Lonely Hunter

1x07 - The Heart Is a Lonely Hunter

Jeden z obyvatel města si začne vzpomínat na své pohádkové já. Ve Storybrooke se truchlí nad ztrátou jednoho z obyvatel.

V pohádkovém světě se Zlá královna snaží najít bezcitného vraha, který by zabil Sněhurku.

1x08 - Desperate Souls

1x08 - Desperate Souls

Regina a pan Gold hrají špinavou hru, co se týká politiky. Na opačné straně hraje Emma proti Sidneymu, oba se snaží dostat veřejnou prestižní funkci ve Storybrooke.

V pohádkovém světě se bude Rampelník snažit najít největší zdroj energie, aby s ní pomohl svému synovi odvrátit hrůzy nesmyslné války.

1x09 - True North

1x09 - True North

Emma se snaží pomoct dvěma dětem bez domova najít jejich otce. Zjistí, že děti byly po porodu dány do pěstounské péče každý jinam.

V pohádkovém světě Zlá královna donutí Jeníčka a Mařenku, aby ukradli důležitý artefakt slepé čarodějnici.

1x10 - 7:15 A.M.

1x10 - 7:15 A.M.

Mary Margaret a David stále zápasí se svojí neopětovanou láskou. V Emmě a Regině roste podezření o novém tajemném cizinci, který se objeví ve městě.

V pohádkovém světě se snaží Sněhurka vyrovnat s tím, že princ Krasoň se bude ženit s dcerou krále Midase.

1x11 - The Fruit of the Poisonous Tree

1x11 - The Fruit of the Poisonous Tree

Sklíčený Sydney požádá o pomoc Emmu, chce odhalit důkazy, které by mohly ukázat obyvatelům Storybrooke, jak je starostka Regina zlý a zkažený člověk. Mary Margaret a David pokračují ve svých tajných schůzkách a snaží se přijít na způsob, jak popustit uzdu své nešťastné lásce.

V pohádkovém světě král Leopold (otec Sněhurky, který se oženil se Zlou Královnou) narazí na kouzelnou lampu a dostane tři přání od džina, který ho zároveň varuje, ať si dává pozor na to, co si přeje.

1x12 - Skin Deep

1x12 - Skin Deep

Dům pana Golda je vykraden a Emma má podezření, že bude chtít vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ruby, Mary Margaret a Ashley (Popelka) mají zajímavý program na Valentýnský večer.

V pohádkové zemi uvidíme příběh Krásky a Zvířete. A právě kráska Bella uzavře obchod s Rampelníkem.

1x13 - What Happened to Frederick

1x13 - What Happened to Frederick

Mariina a Davidova vzájemná láska stále roste. David se nakonec rozhodne vše prozradit Kathryn a ukončit jejich manželství, která je bez lásky.

V pohádkové zemi princ Krasoň stále hledá Sněhurku. Zároveň souhlasí s tím, že pomůže Abigail najít něco velmi cenného, co Abigail ztratila. Uvidíme Sirénu, která bude velmi okouzlující, avšak princ Krasoň by měl být vůči ní imunní.

1x14 - Dreamy

1x14 - Dreamy

Mary Margaret a Leroy spojí své síly, aby pomohli sestrám, které prodávají svíčky na festivalu. Emma vyšetřuje zmizení Kathryn, manželka Davida. Grumpy se zamiluje do víly.

1x15 - Red-Handed

1x15 - Red-Handed

Poté, co Ruby odchází z „Babiččina bufetu“ s nízkým sebevědomím, najme si Emma Ruby jako svou asistentku, aby jí pomohla zjistit, v čem je v životě dobrá. Emma zároveň pokračuje ve výslechu Davida ohledně zmizení – možné vraždě – Kathryn.

Zatímco v pohádkové zemi Červená karkulka touží utéct se svou pravou láskou. Ale ona i společně s obyvateli vesnice jsou vězni, kdy krvežíznivý vlk pokračuje v neustávajícím zabíjení.

1x16 - Heart of Darkness

1x16 - Heart of Darkness

Emma je nucena zatknout Mary Margaret z podezření ohledně vraždy manželky Davida, Kathryn.

Mezitím v pohádkové zemi se princ Krasoň snaží zastavit pomatenou a rozhodnou Sněhurku (jejíž paměť je stále ovlivněná lektvarem od Rampelníka), která se snaží zabít Zlou královnu.

1x17 - Hat Trick

1x17 - Hat Trick

Při pátrání po pohřešované Mary Margaret je Emma unesena mužem, jenž má úchylku pro klobouky a je na pokraji šílenství.

Mezitím se přeneseme do pohádkové země, kde Zlá královna přesvědčuje jistého muže, který ovládá magii, aby pro ni vykonal práci v Říši divů. Chce totiž ukrást cenný artefakt od Srdcové královny.

1x18 - The Stable Boy

1x18 - The Stable Boy

Emma pokračuje v pátrání po důkazech, které by ukázali, že Mary Margaret je nevinná z Katrininy vraždy.

V pohádkové zemi si musí Regina zvolit mezi svojí matkou a vzít si může z povinnosti a bude žít život bez lásky nebo zradí matku a vezme si muže, kterého opravdu miluje.

1x19 - The Return

1x19 - The Return

Pan Gold se bude snažit přijít na pravou identitu cizince Augusta. Regina je konfrontována ohledně její účasti na Kathrynino zmizení a David doufá, že se usmíří s Mary Margaret.

V pohádkovém světě Rampelník souhlasí s tím, že pokud najde jeho syn způsob jak se bezpečně zbavit své moci, tak to udělá, aby byl zase obyčejný milovaný otec.

1x20 - The Stranger

1x20 - The Stranger

August slíbí Emmě, že ji vezme na cestu, která ji ukáže, jak může porazit Reginu a dostat do opatrovnictví Henryho; a pomoct Mary Margaret návratu do práce, Regina začne svádět Davida.

V pohádkové zemi chystají plán proti prokletí Zlé královny a Geppetto souhlasí s plánem, který zachrání dceru Sněhurky a prince Krasoně, ale s podmínkou, že by to zachránilo i jeho syna.

1x21 - An Apple Red as Blood

1x21 - An Apple Red as Blood

Henry prosí Emmu, aby zůstala ve Storybrooke a pokračovala ve svém pátrání jako zachránce pohádkových obyvatel a Regina vymýšlí plán, jak by se Emmy zbavit navždy.

Mezitím se v pohádkovém světě Sněhurka pokusí zastavit Zlou královnu a zachránit prince Krasoně.

1x22 - A Land Without Magic

1x22 - A Land Without Magic

Regina a Emma konečně sdílí něco společného a to pátrání po léku, který by vyléčil Henryho.

Princ James se snaží utéct ze žaláře Zlé královny, aby mohl zachránit Sněhurku, netušíc, že na to je už pozdě.

2. řada

2x01 - Broken

2x01 - Broken

Magie se vrací do Storybrooke, kterou vypustí Rampelník a tím zároveň získá převahu nad Reginou. Kletba Zlé Královny byla zlomena a postavy si začnou vzpomínat, kým ve skutečnosti jsou. I přes zlomení kletby zůstanou stále v reálném světě, kde může magie způsobit nenapravitelné následky.

V pohádkovém světě nahlédneme do příběhu prince Phillipa a Šípkové Růženky (Aurora), nebude chybět ani bojovnice Mulan. A jak to v pohádkách bývá, nebudou to mít lehké a čeká je nebezpečný nepřítel…

2x02 - We Are Both

2x02 - We Are Both

Regina stále hledá způsob, jak získat zpět svou kouzelnou moc, zatímco se David snaží odhalit místo, kam se dostala Mary Margaret a Emma. Sedm trpaslíků zjistí, co se stane, když se některý z obyvatel Storybrooke pokusí udělat jediný krok mimo hranice Storybrooke.

Mezitím v pohádkovém světě, který kdysi byl, uvidíme svatbu a přístup krále Leopolda. Regina potká muže, který ji slíbí, že jí pomůže stát se nezávislou a osvobodí jí od spárů její matky Cory.

2x03 - Lady of the Lake

2x03 - Lady of the Lake

Emma a Mary Margaret se s pomocí Mulan, princezny Aurory a statečného rytíře Lancelota pokusí najít portál, který by je přenesl zpět do Storybrooke. Ale temné síly ohrozí jejich bezpečný návrat. Henry se snaží Jeffersona smířit s jeho dcerou.

Mezitím v pohádkovém světě, který kdysi byl, v předvečer setkání s matkou prince Krasoně, otráví král Jiří Sněhurku, a jediný protijed leží ve vodách Jezerní paní (Lady of the Lake).

2x04 - The Crocodile

2x04 - The Crocodile

Belle uvažuje o tom, že opustí Mr. Golda, pokud nezmění své způsoby. Trpaslíci se pokusí najít cestu do pohádky v dolech pod Storybrooke. Rumpelník se snaží zachránit svou ženu ze spárů pirátů.

2x05 - The Doctor

2x05 - The Doctor

Regina se snaží omezovat své kouzla, aby získala důvěru Henryho, a začne vidět ducha z její minulosti. Mary Margaret a Emma najdou přeživšího z Války s Obry. Regina se snaží naučit černou magii.

2x06 - Tallahassee

2x06 - Tallahassee

Emma následuje Kapitána Hooka ke stonku fazolí v naději, že najde magický kompas.

V minulosti se Emma potká s jedním zlodějem, který se z ní pokusí udělat počestnou ženu.

2x07 - Child of the Moon

2x07 - Child of the Moon

Strach Ruby o udržení vlka v prvním úplňku ve Storybrooke je potvrzená, když jeden z obyvatel městečka byl zavražděn a Ruby je hlavním podezřelým. Decker alias Král George nerespektuje Davida, který je pastýř a ne kníže, jako šerifa. Leroy naráží na nějaký podklad v dolech, který by mohl pomoct přivést Mary Margaret a Emmu zpět.

Mezitím v pohádkovém světě Karkulka najde spřízněnou duši v Anitě, charismatickou a tajemnou vůdkyni smečky lidí, kteří jsou stejní jako Karkulka, vlci.

2x08 - Into the Deep

2x08 - Into the Deep

Cora se snaží ukrást Emmě a Mary Margaret kompas. Regina a pan Gold musí dát Davidův život v nebezpečí v naději, že bude kontaktovat Mary Margaret.

2x09 - Queen of Hearts

2x09 - Queen of Hearts

V honbě za kompasem se kapitán Hook a Cora dostanou do křížku s Emmou a Mary Margaret. Pán Gold a Regina plánují zabít každého, kdo vstoupí do portálu.

2x10 - The Cricket Game

2x10 - The Cricket Game

Regina je obviněna z vraždy jednoho z nejdražších obyvatel města, ale jediná Emma věří v její nevinu.

Mezitím v minulosti pohádkové země po chycení Zlé královny, Sněhurka a princ Krasoň plánují její veřejnou popravu, čímž tak jednou provždy oprostí zemi od vražedného tyrana.

2x11 - The Outsider

2x11 - The Outsider

Pan Gold objeví neochotný testovací subjekt, aby zjistil, zda jeho vymyšlené kouzlo mu pomůže překročit hranici Storybrooke, aniž by přišel o paměť a mohl se tak vydat najít svého syna. Belle narazí v přístavu na pomstychtivého Hooka, jehož hlavním cílem je vyhubit Rampelníka. Mary Margaret a David se vydají hledat větší dům na bydlení pro jejich rodinu.

Mezitím v minulosti pohádkové říše se Belle setkává s Mulan a společně se vydávají skolit hrůzu nahánějící bestii nazývanou Yaoguai, která pustoší zemi.

2x12 - In the Name of the Brother

2x12 - In the Name of the Brother

Dr. Whale má za úkol zašit Hookovy rány a provést operaci na cizinci, jehož auto nabouralo při vjezdu do Storybrooke. Někteří z obyvatel má strach, že cizinec může vidět kouzla – která by mohla odhalit jejich skutečné totožnosti světu – a myslí si, že nechat cizince zemřít by bylo nejlepší řešení. Mezitím se pan Gold snaží smířit se sklíčenou Bellou a Cora se pokouší udobřit s dcerou Reginou.

V pohádkové zemi se Victor zoufale snaží dokázat svému otci, že skutečně dovede přivést mrtvé zpět.

2x13 - Tiny

2x13 - Tiny

Obr, kterého Cora unesla a přenesla do Storybrooke, rozpoutá pomstu proti městu, když ho mylná identita přiměje pokusit se urovnat starý spor s Davidem. Pan Gold se za doprovodu Emmy a Henryho pokusí opustit Storybrooke – doufajíc, že jeho paměť zůstane po překročení hranice nedotčená – a míří na letiště, aby našel svého syna. A Greg se vyptává Belle na to, co viděla tu noc, kdy se stala autonehoda.

V pohádkové zemi mezitím navzdory přáním svých bratrů obr Anton sešplhá z fazolového stonku a pokusí se spřátelit s několika lidmi – kteří nemusí mít tak vznešené záměry…

2x14 - Manhattan

2x14 - Manhattan

Zatímco se pan Gold, Emma a Henry vydali hledat do New Yorku Baelfirea, Regina a Hook se pokouší vypátrat jednu věc z nejvíce ceněných Rampelníkových vlastnictví.

V minulosti pohádkové země si Rampelník uvědomí svůj osud během bojování ve Válce s obry.

2x15 - The Queen is Dead

2x15 - The Queen is Dead

Cora a Regina mají plán, jak najít a zmocnit se Rampelníkovi dýky, Mary Margaret s pomocí Davida a Matky představené se snaží o to samé, ale najít dýku dřív než Cora s Reginou. Pan Gold pokračuje v pátraní v New Yorku po svém synovi a Hook vymyslí plán, jak se zbavit Krokodýla jednou pro vždy.

Mezitím v pohádkové říši, Modrá víla nabízí Sněhurce netradiční kouzlo, které by mohlo pomoci uzdravit její umírající matku královnu Evu.

2x16 - The Miller's Daughter

2x16 - The Miller's Daughter

Cora touží zbavit se Rampelníka tak, že zaujme jeho místo jako Temný a společně s Reginou ho posléze přemůžou. Mary Margaret je opět přitahována černou magií.

Mezitím v minulosti pohádkové země souhlasí Rampelník s nabídnutím svých služeb mladé Coře.

2x17 - Welcome to Storybrooke

2x17 - Welcome to Storybrooke

Emma, David a pan Gold musí chránit Mary Margaret před Reginou, která má za cíl pomstít se tím, že ji zabije. Henry je znechucen vším bojem, a tak vymyslí plán, jak zničit kouzlo.

Mezitím v minulosti Storybrooku Regina zjistí, že otec se synem nějakým způsobem nalezly cestu do údajně nezjistitelného města, kam odvedla díky kletbě všechny pohádkové bytosti, které se musí vyrovnat s dopadem oné kletby.

2x18 - Selfless, Brave and True

2x18 - Selfless, Brave and True

Když Mary Margaret jde na vlastní pěst vyrovnat se s tím, co udělala Coře, narazí na Augusta, který se schovává a je celý ze dřeva – zahanben věcmi, které v životě udělal. Emma je šokovaná, když Neal pozve svou snoubenku Tamaru do Storybrooku.

Mezitím, když byla kletba uvalena, August se seznamuje s mágem, který dovede zabránit tomu, aby se proměnil zpátky v loutku, ale za vysokou cenu.

2x19 - Lacey

2x19 - Lacey

Pan Gold získává pomoc od Davida ohledně Belle, které ztratila paměť a jakmile je odhaleno, že kouzelné fazole Antona a trpaslíků začali růst, možnost vrátit se zpátky do pohádkové země se blíží a Emma váhá, zda si vybrat zůstat ve Storybrooke či se vrátit domů.

Mezitím v minulosti pohádkové země Rameplník nutí Belle, aby mu pomohla chytit jednoho zloděje.

2x20 - The Evil Queen

2x20 - The Evil Queen

S pomocí Hooka se Regina pokouší dát plán do pohybu a to, že se přesune s Henrym zpátky do pohádkové země. Ale její plán obsahuje i pojistku spojenou s kletbou, která při spuštění vymaže městečko z mapy a zabije všechny jeho obyvatele.

Mezitím v minulosti pohádkové země Zlá královna a Rampelník spojují své síly, aby zabili Sněhurku.

2x21 - Second Star to the Right

2x21 - Second Star to the Right

Emma, Mary Margaret a David se vydávají hledat Reginu, která se společně s kouzelnými fazolemi stala nezvěstná. Ale proti Nealovýmu protestu, Emma stále věří, že Tamara má s její nezvěstnosti něco společného. Mezitím Gold ukáže Lacey magii doufajíc, že si vzpomene.

Mezitím v minulosti pohádkové země, jakmile Rampelník opustil svého syna, Baelfire se portálem dostal do 19. století, kdy v Londýně narazí na rodinu Darlingových a jejich dcery - Wendy.

2x22 - And Straight On 'til Morning

2x22 - And Straight On 'til Morning

Obyvatelé Storybrooke čelí samotnému konci, kdy Greg a Tamara aktivovali pojistku, kterou Regina vytvořila s kletbou. Pan Hold truchlí nad ztrátou svého syna.

V minulosti Země Nezemě, Hook nalezne svou spojitost s mladým Baelfirem, jakmile ho zachrání z moře.

3. řada

3x01 - The Heart of the Truest Believer

3x01 - The Heart of the Truest Believer

Jakmile Emma, Mary Margaret, David, Regina, pan Gold a Hook vstoupili do Země Nezemě, aby zachránili uneseného Henryho, jsou pozdraveni hejnem ne moc kamarádských mořských pan, které jim vyhrožují, že ukončí jejich hledaní ještě před jeho samotným začátkem.

Mezitím se Henry vydává na útěk od Ztracených chlapců s jedním uprchlíkem z Panova tábora a Neal, už vyléčený ze svých zranění, cestuje přes Začarovaný les s Mulan v pokusu dozvědět se osudy Emmy a Henryho.

3x02 - Lost Girl

3x02 - Lost Girl

Zatímco Emma, Mary Margaret, David, Regina a Hook pokračují v hledání Henryho v Zemi Nezemi, Peter Pan se objeví před vystrašenou Emmou a nabídne ji mapu, která jí ukáže, kde se Henry zrovna nachází. Ale aby mohla z mapy něco vyčíst, nejdříve musí přestat odmítat, kým vlastně je a začít čelit své pravé identitě a pan Gold dostává pár nečekaných rad od přítele, který mu může pomoci pochopit jeho životní cestu do Země Nezemě.

Mezitím v minulosti v pohádkové zemi Zlá královna nabízí Sněhurce nabídku jejího soužití s princem Krasoněm v míru, když se vzdá nároků na trůn. Do toho se však vmíchá Krasoň, který si zacílí zajistit, aby Sněhurka onu nabídku nepřijala.

3x03 - Quite a Common Fairy

3x03 - Quite a Common Fairy

V jejich pokračující výpravě nalézt skrýš Petera Pana a zachránit Henryho, Hook navrhne vystopovat Zvonilku v naději, že je zavede rovnou do tábora a mezitím Pan odhalí Henrymu, proč byl vlastně přiveden do Země Nezemě.

V Začarovaném lese má Neal plán, jak se přenést k Emmě, ale to by zahrnulo jedno z nejcennějších vlastnictví Robina Hooda a mezitím v minulosti pohádkové země nabízí Zvonilka pomoc Regině k vylepšení jejího života.

3x04 - Nasty Habits

3x04 - Nasty Habits

Pan Gold udělá rozhodnutí v konfrontaci Pana, ale půjde nakonec zachránit Henryho anebo se poddá proroctví, že je onen chlapec jeho zhouba? Neal se ocitá zpátky v Zemi Nezemi v zajetí jednoho z nejvíce loajálních Panových Ztracených chlapců a David bojuje za svůj život, když se jed v jeho těle šíří dál.

Mezitím v minulosti pohádkové země se Rampelník vydává hledat Baelfirea, který následoval záhadnou osobu ubližující dětem.

3x05 - Good Form

3x05 - Good Form

Zatímco se jed v Davidově těle rozšiřuje dál a on se tak pomalu blíží k smrti, vezme ho Hook na poslední výpravu najít sextant, který by jim mohl pomoci rozluštit mapu a zavést je pryč ze Země Nezemě.

Mezitím v minulosti pohádkové země Killian Jones a jeho bratr kapitán Liam vypluli pod rozkazem krále nalézt v nezmapované zemi mocnou rostlinu, která dokáže vyléčit všechna zranění.

3x06 - Ariel

3x06 - Ariel

V minulosti pohádkové země, když Ariel zachránila Sněhurku před utopením se v hlubinách oceánu, oplácí posléze Sněhurka laskavost své nové kamarádce a pomáhá jí seznámit se s princem Ericem, do kterého se zamilovala až po uši.

Mezitím se Emma, Mary Margaret, David a Hook pokouší zachránit Neala, který je uvězněn v jednom z Panových táborů a Regina a pan Gold s nechutí spolupracují na nalezení způsobu, jak sesadit Pana jednou provždy.

3x07 - Dark Hollow

3x07 - Dark Hollow

Pan Gold a Regina posílají Ariel zpátky do Storybrooke s předmětem, který pomůže Belle najít skrytý artefakt, který by jim pomohl sesadit Pana. Ale k jejich neštěstí se dva muži vkradli do města s úmyslem je zastavit, ať to stojí, co to stojí.

Mezitím Emma, Neal a Hook se pokouší nalézt Černou díru, kde přebývají Panovy Stíny, aby je mohli chytit a Mary Margaret je naštvaná na Davida, že před ní držel své tajemství.

3x08 - Think Lovely Thoughts

3x08 - Think Lovely Thoughts

Pan zavede Henryho do tajné jeskyně, kde přesvědčil chlapce, že jedině on sám dokáže zachránit magii a Zemi Nezemi. Ale rozhodující zkouška mezi dobrem a zlem přichází k Emmě, Mary Margaret, Davidovi, Regině, panu Goldovi a Hookovi, kteří se vydali na cestu za Panem ve snaze zachránit Henryho.

Mezitím v minulosti pohádkové země dostane mladý Rampelník kouzelný předmět, který mu pomůže vytvořit nový začátek s jeho otcem.

3x09 - Save Henry

3x09 - Save Henry

Zatímco Henryho život visí na provázku, závod Pana získat plné kouzelné schopnosti pomocí srdce toho, který věří nejvíce se blíží ke konci.

Mezitím v minulosti Storybrooke se Regina rozhodne vyplnit svůj život tím, že s pomocí pana Golda adoptuje dítě.

3x10 - The New Neverland

3x10 - The New Neverland

Obyvatelé Storybrooke jsou nesmírně rozradostněni z návratu Henryho a našich hrdinů ze Země Nezemě. Ale v jejich nevědomosti velmi dobře schovaný Peter Pan spouští svůj tajný plán, který zatřese životy všech obyvatel městečka.

Mezitím v minulosti pohádkové země vyráží Sněhurka a princ Krasoň na své líbánky, které pro jejich zklamání nebudou tak romantické jak by si přáli, neboť se později vydají hledat mytické stvoření, které jim pomůže zastavit Reginu před uvalením její slibované kletby.

3x11 - Going Home

3x11 - Going Home

Obyvatelé městečka Storybrooke se pokouší zastavit Petera Pana před vytvořeném nové kletby, která by v celém městě usmrtila všechny živé duše.

3x12 - New York City Serenade

3x12 - New York City Serenade

Poté, co Rampelník obětoval svůj život, aby zastavil Pana před vytvořením další kletby, Regina předělala svou původní kletbu, která vymazala městečko Storybrooke z map a přemístila všechny jeho obyvatele zpátky do pohádkové země kromě Emmy a Henryho, kteří zůstali v našem světě s pozměněnými vzpomínkami.

Ale v Začarovaném lese není všechno v pořádku, když Hook zkontaktuje Emmu, aby ji pomohl vrátit její vzpomínky a ona se tak vydala zachránit svou pohádkovou rodinu a přátele ze zoufalé situace.

3x13 - Witch Hunt

3x13 - Witch Hunt

Emma přijíždí s Henrym do Storybrooke, kde se shledá se svými přáteli a rodinou a zjistí, že ani jeden z nich si nepamatuje, jak byli transportováni zpátky do své rodné pohádkové země a jak tam vůbec jeden rok strávili. Emma si je jistá, že za tuto novou kletbou je zodpovědný někdo z městečka, tak se spojí s Reginou a společně se pokouší odkrýt pravdu.

Mezitím v minulém roce v pohádkové zemi se Regina s pomocí od Robina Hooda pokouší proniknout do svého hradu, nad kterým převzala správu čarodějnice ze západu.

3x14 - The Tower

3x14 - The Tower

Emma, David, Regina a Hook pokračují v jejich hledání po čarodějnici ze západu, která připravuje temné překvapení pro Davida. Zelenin vězeň je bezmocný pod jejím dohledem, jakmile začne pracovat na nové kletbě pro měšťanstvo.

Mezitím v pohádkové zemi v minulém roce narazí princ Krasoň na Lociku, která je uvězněna ve věži, a pomůže jí čelit jejím obavám, aby mohla být opět svobodná.

3x15 - Quiet Minds

3x15 - Quiet Minds

Neal se ocitá zpátky ve Storybrooke a touží po shledání s Henrym, který nemá vzpomínky na svého otce. Během toho se pokouší nalézt i svého vlastního otce, Rampelníka, když se dozví, že je naživu a momentálně nezvěstný. Regina pak objeví možné spojení mezi ní a Robinem Hoodem.

Mezitím v pohádkové zemi v minulém roce se Neal, truchlící ze smrti svého otce, Belle a okouzlený svícen Lumière pokouší nalézt kouzelné řešení, jak přivést Rampelníka zpět mezi živé.

3x16 - It's Not Easy Being Green

3x16 - It's Not Easy Being Green

Zelena společně s jejím novým otrokem Rampelníkem vyzývá Reginu k boji na život a na smrt a šokuje Zlou královnu odhalením jejich příbuzenského pouta, zatímco se ostatní členové městečka navždy loučí s Nealem.

Mezitím v minulosti země Oz se žárlivá Zelena dožaduje Čaroděje, aby ji poslal do pohádkové země, když zjistí, že má sestru, kterou učí Rampelník magii.

3x17 - The Jolly Roger

3x17 - The Jolly Roger

Ariel se vrací do Storybrooke a prosí Hooka, aby jí pomohl najít prince Erica, který se nikdy nevrátil do městečka, když se objevila nová kletba. Emma souhlasí a následně nechá Reginu, aby jí pomohla pracovat se svou vlastní magií a dokázala tak porazit Zelenu. Mary Margaret a David se snaží dokázat, že jsou schopni být stejně tak zábavní, jak Hook, když hlídal Henryho. Ten si o nich následně myslí, že jsou nudní.

Mezitím v pohádkové zemi v minulem roce se naštvaná Ariel a Hook konfrontují nad zmizelým princem Ericem, o kterém Ariel předpokládala, že byl unesen a pravděpodobně zabit pirátem s tmavými vlasy. Hook ale namítne, že jeho loď byla ukradena a Eric je tak velice pravděpodobně vězněm onoho zloděje. Ariel mu nevědomky prokáže, kdo onen viník je, a společně s Hookem se vydává hledat jeho loď.

3x18 - Bleeding Through

3x18 - Bleeding Through

Poté, co Zelena ukradne její srdce, vyvolá Regina kouzlo, aby si mohla napříč říšemi promluvit se svou mrtvou matkou Corou, a dozvěděla se tak pravdu, proč opustila Zelenu, když ještě byla nemluvně. Belle pak zjistí, jakou dohru si Zelena pro všechny v městečku plánuje.

Mezitím v minulosti pohádkové země je mladá Cora ošálená mužem, který tvrdí, že je princ a se kterým také čeká dítě. Ale šance setkat se se skutečným princem může zavést Coru do královského života, po kterém vždy toužila, a aby toho mohla dosáhnout, musí držet své těhotenství pod pokličkou, jinak o všechno přijde.

3x19 - A Curious Thing

3x19 - A Curious Thing

Zelena hrozí, že zabije Henryho, pokud Hook, jehož rty začarovala, konečně nepokročí v políbení Emmy, čímž by jí sebral její magii.

Mezitím v pohádkové zemi v minulém roce se vydají Sněhurka a Krasoň na cestu za Glindou, dobrou čarodějnicí z jihu, aby zjistili, zda jim dokáže pomoci v poražení Zeleny, a kletba, která všechny opět navrátila zpět do Storybrooke, bude seslána, ovšem z odlišného zdroje.

3x20 - Kansas

3x20 - Kansas

Zatímco se Mary Margaret připravuje na porod svého druhého potomka, obyvatelé Storybrooke se za každou cenu snaží zastavit Zelenu před unesením miminka, které je důležitým prvkem jejího ďábelského plánu vrátit čas, změnit tak svůj osud a postarat se, aby Regina nikdy neexistovala.

Mezitím v minulosti země Oz se Glinda snaží přesvědčit Zelenu, aby bojovala se svou temnou stránkou a přidala se k ní a k dalším čarodějnicím jako ochránkyně Oz. Ale objevení malé holčičky z Kansasu ještě může všechno změnit...

3x21 - Snow Drifts

3x21 - Snow Drifts

Zatímco Mary Margaret a David oslavují jmenování svého syna na korunovaci v Babiččině bistru, Emma a Hook jsou vtaženi do časového portálu Zeleny a nacházejí se v minulosti Začarovaného lesa. Ale v jejich výpravě na cestě zpátky do přítomnosti musí být oba opatrní, aby nevystavili sebe a své přátele v risk.

3x22 - There's No Place Like Home

3x22 - There's No Place Like Home

Emma a Hook hledají pomoc u Rampelníka, který jim poradí, jak se dostat zpátky do přítomnosti. S sebou vezmou i neznámou ženu, kterou Emma zachránila, a z níž se vyklube manželka Robina Hooda.

Mezitím probíhá svatba pana Golda s Belle a Storybrooke navštěvuje nová postava - ledová královna Elsa.

4. řada

4x01 - A Tale of Two Sisters

4x01 - A Tale of Two Sisters

Vystrašená a zmatená Elsa z království Arendelle se objeví ve Storybrooke a strašlivé záměry místních obyvatel ji donutí vytvořit mocnou sněhovou příšeru, aby ji před nimi ochránila. Regina přemýšlí nad vztahem s Robinem Hoodem, a zda byl opravdu navždy ukončen poté, kdy se vrátila zpět jeho manželka Marian, o níž se všichni domnívali, že již nežije. Pan Gold nalezne během líbánek zajímavý předmět, který v něm vyvolá obavy, zda by neměl Belle předat svou pravou dýku, která ho dělá Temným. Hook je zdrcený z toho, že se mu Emma záměrně vyhýbá, zatímco se pokouší utěšit Reginu poté, kdy zkazila její vztah s Robinem, když přivedla z časového portálu zpět jeho ženu.

Mezitím v minulosti království Arendelle se Elsina mladší sestra Anna připravuje na svatbu s Kristoffem a následně zjišťuje, že jejich rodiče, kteří zemřeli na lodi během zuřivé bouře, cestovali k prapodivnému místu, jež by mohlo skýtat tajemství ohledně Elsiné kouzelné schopnosti zmrazování, která se ji donedávna vymykala kontrole. A navzdory přání své starší sestry chce Anna dokončit výpravu svých rodičů a přijít na kloub tomu, co se vydali hledat…

4x02 - White Out

4x02 - White Out

Zatímco se zoufale snaží najít svou sestru Annu, Elsa je vylekána Emmou a poté spolu s ní uvězněna v ledové jeskyni, kde teplota mrazu není pro Emmu dvakrát příznivá. Regina, která je ještě stále sklíčená z rozchodu s Robinem Hoodem, se odloučí od městečka a Henryho, ale s pomocí obyvatel včetně Mary Margaret jako jejich vůdce, se následně pokusí nahodit městský generátor zpět k provozu a obnovit tak elektřinu ve Storybrooke, kterou Elsa zamrzla svými kouzelnými schopnostmi.

Mezitím v minulosti pohádkové země se Anna snaží vycvičit k boji Davida proti kruté Pastýřce, která jemu a jeho matce vyhrožuje, že jim zabaví farmu, pokud jí včas nezaplatí.

4x03 - Rocky Road

4x03 - Rocky Road

Když je na Marian sesláno kouzlo, díky kterému by její srdce nevratně zamrzlo a ona by tak zemřela, obyvatelé městečka Storybrooke svalují vinu na Elsu. Nikdo však netuší, že záhadná žena, která v městečku vede obchod se zmrzlinou, má stejné kouzelné zmrazovací schopnosti jako Elsa a že to ona se snaží na ni shodit vinu. Emma a David narazí na bývalého člena zbojnické skupiny Robina Hooda, který se jim představí jako Will Scarlet, poté, kdy prohledával právě Robinův stan. Regina se spojí s Henrym a společně se pokusí odhalit identitu autora pohádkové knížky, Mary Margaret zažívá problémy s povinnostmi, co by vůdce obyvatel městečka a matky malého prince Neala a Hook začíná podezřívat pana Golda, že má stále moc nad svou dýkou, která ho ovládá jako Temného.

Mezitím v minulosti země Arendelle se Elsa a Kristoff vydají zastavit Hanse, jež plánuje převzít kontrolu nad království.

4x04 - The Apprentice

4x04 - The Apprentice

Jakmile Emma pozve Hooka na jejich první opravdové rande, navštíví Hook pana Golda a požádá ho o laskavost: chce, aby mu pomohl získat zpět jeho ruku a on tak mohl objímat Emmu oběma rukama a nikoliv hákem. Ovšem magie si vždycky vyžádá svou cenu. Henry a Mary Margaret se pokusí dodat Regině zpět naději poté, kdy se začne cítit bezmocně z toho, že nemůže zachránit Marian z jejího zmrzlého stavu a Will Scarlet se pokusí vniknout do knihovny ve Storybrooke a najít pro něj důležitou knihu.

Mezitím v minulosti pohádkové země hledá Rampelník kouzelnou krabičku, kterou hlídá Černokněžníkův učeň a k jejímu získání možná využije Annu, aby ji získal.

4x05 - Breaking Glass

4x05 - Breaking Glass

Regina začne neochotně spolupracovat s Emmou v pátrání po Sněhové královně poté, kdy Sidney, kterého znovu uvěznila do kouzelného zrcadla, zjistí, kam se pravděpodobně vydala a souhlasí s tím, že je k ní dovede. Zatímco Belle hlídá malého prince Neala, nervózní Mary Margaret a David se připravují na svůj první společný večer bez svého syna, ale vše skončí výpravnou misí za Willem Scarletem, který utekl z vazby. Elsa následně spatří v lese za Storybrookem svou sestru Annu.

Mezitím v minulosti se Emma o sobě dozví, že je vlastně dobrá duše, neboť se skamarádí s dívkou, která, stejně jako ona, je sirotkem na útěku...

4x06 - Family Business

4x06 - Family Business

Pátrání po prchavé Sněhové královně, která byla kdysi opatrovnicí mladé Emmy, jejíž vzpomínky byly záměrně vymazány, je v plném proudu. Nikdo však netuší jakou dohru si připravila pro Elsu a všechny obyvatele městečka Storybrooke. Belle, která stále ještě netuší, že má ve vlastnictví falešnou dýku ovládající Temného, se pokusí ji použít na svého zdráhavého manžela, aby našel skrýš Sněhové královny.

Mezitím v minulosti cestuje Belle do království Arendelle a s pomocí Anny vyhledá Pabbieho, aby ji pomohl vrátit zpět své vzpomínky a ona se tak mohla dozvědět osud své matky.

4x07 - The Snow Queen

4x07 - The Snow Queen

Emma zatkne Sněhovou královnu a následně ji začne vyslýchat na policejní stanici, ale Sněhová královna použije své dřívější vzpomínky, kterými chce přesvědčit Emmu, aby začala přemýšlet nad tím, že si jsou sobě podobné mnohem víc, než si jen dokáže představit. Vztah Reginy s Robinem Hoodem začne být více složitější při hledání způsobu, jak oživit zmrzlou Marian, Emma zjišťuje, o co všechno přišla, když nevyrostla se svou pravou rodinou, jakmile si všimne chování Mary Margaret k malému Nealovi a Henry začíná se svou odpolední brigádou v obchodě pana Golda, kde tajně pracuje na odhalení skutečné identity autora knížky pohádek.

Mezitím v minulosti království Arendelle se dozvíme původ Sněhové královny, jejího rodinného vztahu k Else a Anně a jak objevila svou působící, ale smrtící ledovou moc.

4x08 - Smash the Mirror (Part 1)

4x08 - Smash the Mirror (Part 1)

V království Arendelle se Sněhová královna pokusí poštvat proti sobě Elsu a Annu. Tento cíl se však ukáže být velmi náročným, ovšem Sněhová královna je schopná přistoupit i k drastičtějším řešením.

Mezitím v městečku Storybrooke zažívá Emma problémy se svou kouzelnou mocí, která se stala nekontrolovatelnou. Emma se obává, že by mohla ublížit svým nejbližším, a tak se od nich distancuje v zájmu jejich bezpečnosti. Ve zmatení vyhledá pomoc u pana Golda, který jí řekne, jak se kouzelné moci zbavit úplně. To se ale pokusí zastavit Hook. Regina se začíná cítit bezmocně v hledání pravé identity autora knížky pohádek, dokud nenarazí na něco zcela nečekaného. Robin Hood zrekrutuje Willa Scarleta, aby mu asistoval při misi s Mary Margaret a Davidem a společně se tak vydali hledat Emmu.

4x09 - Smash the Mirror (Part 2)

4x09 - Smash the Mirror (Part 2)

V království Arendelle se Sněhová královna pokusí poštvat proti sobě Elsu a Annu. Tento cíl se však ukáže být velmi náročným, ovšem Sněhová královna je schopná přistoupit i k drastičtějším řešením.

Mezitím v městečku Storybrooke zažívá Emma problémy se svou kouzelnou mocí, která se stala nekontrolovatelnou. Emma se obává, že by mohla ublížit svým nejbližším, a tak se od nich distancuje v zájmu jejich bezpečnosti. Ve zmatení vyhledá pomoc u pana Golda, který jí řekne, jak se kouzelné moci zbavit úplně. To se ale pokusí zastavit Hook. Regina se začíná cítit bezmocně v hledání pravé identity autora knížky pohádek, dokud nenarazí na něco zcela nečekaného. Robin Hood zrekrutuje Willa Scarleta, aby mu asistoval při misi s Mary Margaret a Davidem a společně se tak vydali hledat Emmu.

4x10 - Fall

4x10 - Fall

Jakmile se kouzlo zničujícího pohledu přiblíží k městečku Storybrooke, Mary Margaret a David shromáždí obyvatele, aby se připravili na tuto kletbu, zatímco Belle a víly společně pracují na protilátce. Gold s Hookem vymýšlí svoji vlastní únikovou strategii, Regina s Robinem Hoodem se připravují na svůj nejhorší okamžik a Emma s Elsou pomocí vyhledávacího kouzla zoufale hledají Annu.

Mezitím v království Arendelle Anna a Kristoff zjistí, že jejich země je opět v nebezpečí…

4x11 - Shattered Sight

4x11 - Shattered Sight

Městečko Storybrooke se nachází v chaosu po úderu kletby zničujícího pohledu, díky níž si jdou jeho obyvatelé vzájemně po krku. Emma a Elsa jsou díky kouzelným stuhám jediné imunní vůči kletbě a také jediné, kdo dokáže porazit Sněhovou královnu.

Mezitím Regina zajme Mary Margaret v epickém souboji, v němž David může pouze přihlížet, Gold vyhledá Belle a Henryho a začne se připravovat k trvalému odjezdu z města a Kristoff zavede Annu k příjemnému zjištění.

4x12 - Heroes and Villains

4x12 - Heroes and Villains

Po úmrtí Sněhové královny se životy našich hrdinů vrací zpátky do normálu. Reginu čeká těžké rozhodnutí, zatímco Hookův osud je na vlásku díky Goldovi, který mu vyhrožuje, že zničí vše, co je mu nejbližší.

V minulosti pohádkové země se Belle, uvězněné v Rampelníkově hradu, stane něco, co ovlivní jak její minulost, tak i budoucnost.

4x13 - Darkness On the Edge of Town

4x13 - Darkness On the Edge of Town

Po vyhnání pana Golda z města se obyvatelé Storybrooke pokoušejí vrátit se zpět ke svým normálním životům. Hook a Belle hledají způsob, jak osvobodit kouzelné víly z Čarodějova klobouku, zatímco Emma, Henry a Regina pokračují v pátrání, jež by je mohlo zavést k Autorovi knížky pohádek. Jakmile ale děsivá temnota padne na městečko, Emma a Regina jsou nuceni konfrontovat pravou podstatu zla.

Mezitím v New Yorku pan Gold společně s Uršulou zrekrutují Cruellu De Vill k jejich novému plánu.

4x14 - Unforgiven

4x14 - Unforgiven

David a Mary Margaret podezřívají Cruellu a Uršulu, že přišly do Storybrooke hledat něco jiného, než jen svá šťastná konce, něco, co by je mohlo ohrozit a odhalit jejich tajemství, o němž si dlouho mysleli, že je už zapomenuto. Emma začne vlastní vyšetřování Cruelly a Uršuly, ale nemůže se zbavit pocitu, že jí její přátelé a rodina něco zatajují. Regina a Henry pokračují v pátrání po Autorovi a obrací se na pomoc od Pinocchia a Marca v domnění, že by si mohl Pinocchio na něco vzpomenout a dát pomohl jim v hledání.

Mezitím v minulosti Pohádkové země se Sněhurka a princ Krasoň střetávají s Královnami temnoty v době, kdy se k nim blíží temná kletba Zlé královny…

4x15 - Enter the Dragon

4x15 - Enter the Dragon

Ak sa chce Regina preukázať ako spojenec Golda a jeho spojenkíň, musí spraviť aj špinavú prácu. Emma, David a Mary Magaret sa snažia mať nad ich tajnou misiou prehľad. Henry objaví dôležitú stopu v hľadaní Autora. Hook ma nevšednú požiadavku na Bellu.

V Začarovanom lese zatiaľ Regina pomáha Maleficent nájsť svoj oheň.

4x16 - Poor Unfortunate Soul

4x16 - Poor Unfortunate Soul

Hook sa vďaka spoločnej minulosti s Uršulou snaží získať informácie o Goldovich plánoch. Ten mučí Augusta a snaží sa dostať nové inofrmácie o Autorovi.

Medzitým v minulosti sa mladá Uršula rozhodne odísť a jej cesta zamieri za Hookom, ktorý nebol moc čestný pirát.

4x17 - Best Laid Plans

4x17 - Best Laid Plans

Hook objasňuje Emme, že goldov plán za jeho šťastným koncom zahrňuje aj ju. Regine sa podarí padúchov zmiasť na falošnú stopu zatiaľ čo Mary Margaret a David prehodnocujú ďalší krok.

V Začarovanom lese Snehulienka a Krasoň hľadajú spôsob ako by zaistili ich nenarodenému dieťaťu šťastný koniec. Počas cesty stretnú podomového obchodníka, ktorý ich zavedie za ku starému pusteníkovy. Neuvedomia si, že tento krok ich bude prenasledovať oveľa dlhšie.

4x18 - Heart of Gold

4x18 - Heart of Gold

Emma je otrasená po odahelní minulosti jej rodičov. Musí sa však sústrediť na odhalenie autora, aby ho našla skôr ako Gold. Ten sa snaží o spoluprácu s Reginou a šťastným koncom.

V začarovanom lese sa Robin Hood rozhodne prijať Goldovu ponuku a odísť do krajny Oz ukradnúť čarovný lektvar.

4x19 - Sympathy for the De Vil

4x19 - Sympathy for the De Vil

Vo vymyslenom Anglicku v roku 1920 sa Cruella predstaví ako mladá žena, ktorú terorizuje jej vlastná matka. Cruella je zúfala pokiaľ sa neobjaví novinár a nepomôže jej na slobodu.

V Sorybrooku sa Regina chystá zachrániť Robina, ale jej plán prekazí informácia, že Henryho uniesla Cruella.

4x20 - Lily

4x20 - Lily

Emmina temnota stále rastie. Rozhodne sa vypýtrať stratenú dcéru Maleficent a zistí, že je to jej dávna najlepšia kamarátka z detstva, Lily. Neskôr spojí sily s Reginou pri záchrane Robina pred Zelenou. Bohužiaľ okolnosti zmenia situáciu.

V minulosti sa Emma ocitá v novej rodine, ale v prítomnosti Lily všetky jej nádeje zlyhávajú.

4x21 - Mother

4x21 - Mother

Emma sa s Lily vracia do Storybrooku za svojou matkou Maleficent. Medzitým sa Regina s Robinom snažia zmieriť s tehotenstvom Zeleny. Autor sa snaží nájsť spojenca, ktorý by mo pumohol získať kúzelný tuš.

V začarovanom svete sa Cora ospravedlňuje Regine za všetkú bolesť, ktorú jej spôsobila a snaží sa s ňou udobriť. Regina jej napriek všetkému neverí a učiní tak radikálne rozhodnutie.

4x22 - Operation Mongoose (Part 1)

4x22 - Operation Mongoose (Part 1)

Autorovi sa podarí vytvoriť nový svet kde hrdinovia sú zlý a padúchovia zase dobrý. Jediný kto dokáže tomu zabrániť je Henry. On sa nakoniec musí sám dostať do tohto sveta a zachrániť tak šťastný koniec. Ale toho sa vo finále rozhodne nedočkáme kvôli nečakanému vzratu udalostí.

4x23 - Operation Mongoose (Part 2)

4x23 - Operation Mongoose (Part 2)

Autorovi sa podarí vytvoriť nový svet kde hrdinovia sú zlý a padúchovia zase dobrý. Jediný kto dokáže tomu zabrániť je Henry. On sa nakoniec musí sám dostať do tohto sveta a zachrániť tak šťastný koniec. Ale toho sa vo finále rozhodne nedočkáme kvôli nečakanému vzratu udalostí.

5. řada

5x01 - The Dark Swan

5x01 - The Dark Swan

Emmu, po tom čo ju pohltila temnota, zmizne. Všetci musia spojiť svoje sily aby ju našli a zachránili, no skôr ako sa vydajú na cestu musia požiadať o pomoc nepravdepodobného spojenca.

Medzitým v Začarovanom lese sa Emma snaží potlačiť temnotu. Hľadá Merlina v nádeji, že on jej pomôže odvrátiť temnou. Cestou do Camelotu jej podá pomocnú ruku princezná Merida, rovnako sa zachová aj Kráľ Artuš a rytieri okrúhleho stola.

5x02 - The Price

5x02 - The Price

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x03 - Siege Perilous

5x03 - Siege Perilous

V Kamelote sa hrdinovia snažia vyslobodiť Merlina. Rozhodnutý pomôcť Emme, sa David vydáva hľadať kúzelnú relikviu, ktorá by pomohla Regine na komunikáciu s uväzneným čarodejníkom. Keď David odíde, rozhodne sa k nemu pripojiť aj Artuš, pretože nebezpečenstvo je väčšie ako si dokáže predstaviť. Mary Margaret medzitým zistí čo sa stalo jej starým priateľom Lancelotom.

V Storybrooku, Artuš vyhľadá Davidovu pomoc pri chytaní zodeja, ktorý ohrozuje obyvateľov Kamelotu. Emma sa stretne z Hookom pri pláne vytiahnuť Excalibur.

5x04 - The Broken Kingdom

5x04 - The Broken Kingdom

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x05 - Dreamcatcher

5x05 - Dreamcatcher

V Kamelote sa Mary Margaret a Davit pokúšajú získať dýku. Emma použije lapač snov aby mohla nahliadnuť do minulosti a vidieť ako sa Merlin premenil v strom. Vďaka tomu Emma a Regina spoja sily a vedia ako by ho mohli vyslobodiť, proti ich návrhu je Artuš, ktorý nechce Merlina vyslobodiť. S povzbudením Reginy sa Henry rozhodne pozvať Violet na rande.

V Storybrooku sa hrdinovia vlámu do Emmynho domu v nádeji, že nájdu Golda. Namiesto toho nájdu niečo čo im zmení pohľad na celkovú situáciu. Medzitým Merida plní úlohu s výcvikom Golda, jeho transformáciou na Hrdinu aby Emma mohla uskutočniť plán na vytiahnutie Excalibra.

5x06 - The Bear and the Bow

5x06 - The Bear and the Bow

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x07 - Nimue

5x07 - Nimue

V Kamelote, Merlin sa snaží spojiť dýku s Excalibrom aby mohol zachrániť Emmu od temnoty. Zelena spolu s Hookom, Mary Margaret, Davidom, Reginou a Robinom sa rozhodnú ukradnúť meč z Artušovho hradu. Merlin medzitým spolu Emmou, konfrontuje starú nemesis aby obnovil posvätnú iskru, ktorá spojí Excalibrus. Obe strany sú testované, jedna z nich však utrpí ranu, ktorá môže všetko zmariť.

V minulosti, dávno pred Artušom, nesmrteľnosťou a mágiou obdarený Merlin sa zamiluje do Nimeu. Tento románik spôsobí reťazec udalostí, ktorý sa týka každého z hrdinov.

5x08 - Birth

5x08 - Birth

V Kamelote napätie stúpa. Merlin, ktorý má pod kontrolou Artuša dáva Emme na výber. Buď odovzdá dýku Temného a Prométheovu iskru alebo zabije celú jej rodinu. Emma sa odmieta vzdať a bojuje po boku s hrdinami proti Merlinovi, Artušovi a Zelene v epickej bitke mágie a vôle. Na konci sa Emma musí učiniť rozhodnutie, ktoré nikto nečakal.

V Storybrooku, sa Zelenino tehotenstvo záhadne urýchli a Hook je nútený učiniť rozhodnutie aby dostal odpovede od Temnej Emmy.

5x09 - The Bear King

5x09 - The Bear King

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x10 - Broken Heart

5x10 - Broken Heart

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x11 - Swan Song

5x11 - Swan Song

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x12 - Souls of the Departed

5x12 - Souls of the Departed

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x13 - Labor of Love

5x13 - Labor of Love

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x14 - Devil's Due

5x14 - Devil's Due

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x15 - The Brothers Jones

5x15 - The Brothers Jones

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x16 - Our Decay

5x16 - Our Decay

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x17 - Her Handsome Hero

5x17 - Her Handsome Hero

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x18 - Ruby Slippers

5x18 - Ruby Slippers

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x19 - Sisters

5x19 - Sisters

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x20 - Firebird

5x20 - Firebird

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x21 - Last Rites

5x21 - Last Rites

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x22 - Only You

5x22 - Only You

Krátký popis epizody není k dispozici.

5x23 - Un Untold Story

5x23 - Un Untold Story

Krátký popis epizody není k dispozici.

6. řada

6x01 - The Savior

6x01 - The Savior

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x02 - A Bitter Draught

6x02 - A Bitter Draught

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x03 - The Other Shoe

6x03 - The Other Shoe

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x04 - Strange Case

6x04 - Strange Case

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x05 - Street Rats

6x05 - Street Rats

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x06 - Dark Waters

6x06 - Dark Waters

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x07 - Heartless

6x07 - Heartless

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x08 - I'll Be Your Mirror

6x08 - I'll Be Your Mirror

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x09 - Changelings

6x09 - Changelings

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x10 - Wish You Were Here

6x10 - Wish You Were Here

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x11 - Tougher Than the Rest

6x11 - Tougher Than the Rest

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x12 - Murder Most Foul

6x12 - Murder Most Foul

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x13 - Ill-Boding Patterns

6x13 - Ill-Boding Patterns

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x14 - Page 23

6x14 - Page 23

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x15 - A Wondrous Place

6x15 - A Wondrous Place

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x16 - Mother's Little Helper

6x16 - Mother's Little Helper

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x17 - Awake

6x17 - Awake

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x18 - Where Bluebirds Fly

6x18 - Where Bluebirds Fly

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x19 - The Black Fairy

6x19 - The Black Fairy

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x20 - The Song in Your Heart

6x20 - The Song in Your Heart

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x21 - The Final Battle (Part 1)

6x21 - The Final Battle (Part 1)

Krátký popis epizody není k dispozici.

6x22 - The Final Battle (Part 2)

6x22 - The Final Battle (Part 2)

Krátký popis epizody není k dispozici.